وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی؟

وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی؟

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی؟

وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از افراد پیش آمده باشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بستگی به نیاز شما دارد. در ادامه این مورد را توضیح خواهیم داد، پس با آموزش وردپرس همراه باشید.

ویژگی های وردپرس

در ادامه برخی از ویژگی های کلیدی وردپرس را بیان خواهیم کرد:

 1. به سرعت قابل پیاده سازی است
 2. به دلیل استفاده زیاد در دنیا بروزرسانی منظم دارد و امنیت بالایی دارد
 3. دارای افزونه های گوناگون است
 4. قالب های گوناگون دارد
 5. یادگیری آن نیاز به تخصص خاصی ندارد

ویژگی های برنامه نویسی

در ادامه برخی از ویژگی های وب سایتی که از صفر برنامه نویسی شده است را بیان خواهیم کرد:

 1. کاملا مطابق با نظر شما خواهد بود
 2. وابستگی به دیگران جهت بروزرسانی وجود ندارد
 3. در صورت کدنویسی بهینه سرعت بالاتری دارد
 4. زمان بر است
 5. نیاز به تخصص دارد
 6. تمامی موارد باید با کدنویسی طراحی شوند

مقایسه وردپرس با برنامه نویسی؟

باتوجه به ویژگی هایی که گفته شد و اگر بخواهیم بی طرفانه این دو موضوع را بررسی کنیم باید بگوییم که وردپرس در صورت استفاده تعداد زیاد افزونه ممکن است دچار کندی و سنگینی شود و همچنین در برخی از موارد ممکن است بروزرسانی برای قالب یا افزونه ها سریع ارائه نشود و مجبور شویم از نسخه های قدیمی استفاده کنیم که این مورد مشکلات امنیتی را برای ما به ارمغان می آورد.

پس بهتر است اگر هم از وردپرس استفاده می کنید آن را بهینه کنید و تا جای امکان از افزونه های زیادی استفاده نکنید و افزونه های غیرضروری خود را حذف کنید.

بسیاری از افراد وردپرس را جهت شناخت بازار کار و محک ایده خود استفاده می کنند. یعنی در ابتدا وب سایت خود را با وردپرس راه اندازی می کنند و وقتی از کسب و کار خود مطمئن شدند سپس به سمت برنامه نویسی رفته و وب سایت خود را از صفر طراحی می کنند.

ولی بسیاری از وب سایت های فعال در زمینه های مختلف نشان داده اند که از وردپرس نیز می توان در پروژه های بزرگ استفاده کرد. همچنین می توان در کدهای وردپرس تغییر ایجاد کرد و آنرا بهینه و سبک تر کرد و امکانات اضافی آن که مورد استفاده نیستند را حذف کرد.

در صورت استفاده از روش برنامه نویسی هزینه بیشتری باید شود و همچنین زمان بیشتری گذاشته شود ولی وب سایتی با سلیقه شما ایجاد خواهد شد و هیچ امکان اضافه در آن وجود نخواهد داشت که این ویژگی سبب افزایش سرعت این وب سایت ها در مقایسه با وردپرس خواهد بود.

نتیجه گیری

در آخر کمی بیشتر راجب حرفی که در ابتدا زدیم توضیح می دهیم. شما به عنوان مدیر وب سایت یا مدیر یک کسب و کار در نهایت تصمیم گیرنده هستید که کدام ویژگی برای شما بهتر است و باعث رشد کسب و کار شما می شود.

اگر یک وب سایت دقیقا مطابق با نظر خود میخواهید پس قطعا باید سراغ برنامه نویسی بروید و اگر میخواهید وب سایت خود را بسیار سریع و آسان راه اندازی کنید و همچنین نیاز به تخصص خاصی هم برای مدیریت وب سایت نداشته باشید می توانید به وردپرس فکر کنید.

در آخر باید بگوییم که وب سایت آموزش وردپرس نیز برای طراحی سایت خود از وردپرس استفاده کرده است. درصورتی که سوال یا نظری دارید خوشحال می شویم آن را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا به آن پاسخ دهیم.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره ها

50%
آموزش مقدماتی وردپرس
تومان
150,000
300,000

جستجو کنید ...

تبلیغات