وردپرس یا سایت ساز مسئله این است

وردپرس یا سایت ساز مسئله این است

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

وردپرس یا سایت ساز مسئله این است

وردپرس یا سایت ساز؟ در این مقاله میخواهیم به یکی از سوالات مهم که ممکن است ذهن شما را هم مشغول کرده باشد بپردازیم و مهمترین دلایل برای انتخاب وردپرس را بیان کنیم. البته معایب وردپرس را هم ذکر خواهیم کرد تا با آگاهی تمام خودتان انتخاب کنید که از کدام استفاده کنید.

یکی از دلایل اصلی ما برای انتخاب وردپرس آزاد بودن ما است اگر بخواهیم کاملتر توضیح دهیم یعنی ما در وردپرس می توانیم با نصب افزونه موردنظرمان قابلیت دلخواهمان را به آن اضافه کنیم ولی سایت ساز ها امکانات از قبل مشخصی دارند و نمیتوان قابلیت جدیدی به آن اضافه کرد.

پس که اگر میخواهید وب سایتتان دقیقا قابلیت هایی که میخواهید را داشته باشد از وردپرس استفاده کنید ولی این نکته را هم باید بگوییم که ممکن است کار کردن با وردپرس در ابتدای کار برای شما سخت باشد و باعث سردرگمی شما شود همچنین مسائل بسیار زیادی مانند تهیه هاست و نصب وردپرس و نصب افزونه ها و … که تمامی این مراحل را در چک لیست طراحی سایت با وردپرس برای شما بیان کردیم. پس باید تصمیم بگیرید که کدام برای شما اولویت است آزادی یا آسان بودن.

از این مسئله که بگذریم یکی دیگر از مزیت های وردپرس ارزان قیمت بودن است اگر به پلن های سایت ساز ها نگاهی بیندازید متوجه قیمت بالای آن ها در قبال امکانات کم می شوید در صورتیکه وردپرس رایگان است و میتوانید با کمی آموزش و استفاده از قالب رایگان hello elementor یک وب سایت بسیار زیبا با امکانات کامل ایجاد نمایید. (قالب hello elementor از صفحه ساز elementor برای طراحی بخش های مختلف خود استفاده می کند و میتوانید به هر شکلی که مدنظرتان است وب سایت خودتان را طراحی نمایید.)

تصویر رسمی پیش نمایش قالب hello elementor

مورد بعد که باز هم از اهمیت زیادی برخوردار است بحث سئو وب سایتمان است اکثر سایت ساز ها بخشی برای سئو در نظر نگرفته اند و راهنمایی ای درمورد سئو به ما نمی کنند حتی امکان انتخاب کلید واژه کانونی را به ما نمی دهند در حالیکه نسخه رایگان افزونه یواست سئو و یا افزونه رنک مث وردپرس این امکانات را به راحتی در اختیار ما قرار می دهد.

سایت ساز ها به سایت شما ظاهر تکراری می دهند چون قالب های محدودی دارند و همه کسانی که از سایت ساز استفاده می کنند سایتشان شبیه وب سایت های دیگر است از طرفی در پایین وب سایت عبارت “ساخته شده با سایت ساز… ” درج شده که باعث می شود از اعتبار شما کاسته شود چرا که اکثر بازدیدکنندگان از شما توقع دارند که اگر برای کسب و کارتان ارزش قائلید وب سایت اختصاصی خودتان را داشته باشید. برای مثال ما وقتی از وردپرس حرف میزنیم و قرار است در اینجا وردپرس را به شما آموزش دهیم باید وب سایت خودمان را با وردپرس طراحی کرده باشیم که همین کار را کرده ایم.

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شده اگر می خواهید وب سایتی داشته باشید که دقیقا امکانات موردنظرتان را داشته باشد همچنین ظاهر متفاوتی داشته باشد و بتوانید به راحتی آن را سئو کنید و همچنین برای ایجاد وب سایتتان مبالغ زیادی را پرداخت نکنید می توانید از وردپرس استفاده کنید. همانطور که می دانید آموزش های رایگان زیادی در مورد وردپرس وجود دارد و نیازی نیست دوره خاصی را تهیه کنید، دوره های آموزشی اغلب دارای تجربیات مدرس هستند که شما می توانید با صرف زمان بیشتر تمامی موارد را خودتان تجربه کرده و فرا بگیرید.

اگر هم علاقه ای به وردپرس ندارید و زمانی برای یادگیری وردپرس ندارید و همچنین امکانات زیادی مدنظرتان نیست و می توانید با کمترین امکانات وب سایت خودتان را ایجاد و مدیریت نمایید می توانید از سایت ساز ها استفاده کنید.

ما به شما وردپرس را پیشنهاد می کنیم و توصیه می کنیم خودتان برای کسب و کارتان وب سایت ایجاد کنید و به مرور وردپرس را فرا بگیرید چرا که با این کار تمامی امور وب سایتتان به دست خودتان خواهد بود و نیازی نیست برای مسائل وب سایتتان به کسی مراجعه کنید و یا نگران مسائلی مانند در دسترس نبودن شخص و یا وب سایت موردنظر باشید. در صورتیکه سوال یا مشکلی در این زمینه دارید خوشحال می شویم در قسمت دیدگاه ها مطرح نمایید تا به آن پاسخ دهیم.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره ها

50%
آموزش مقدماتی وردپرس
تومان
150,000
300,000

جستجو کنید ...

تبلیغات