وردپرس ۶.۳

وردپرس ۶.۳

خواندن این مطلب

6 دقیقه

زمان میبرد!

وردپرس ۶.۳

وردپرس ۶.۳ بتا چند روز پیش منتشر شد و ما در این مقاله وردپرس ۶.۳ بتا ۴ را مورد بررسی قرار داده ایم. طبق اخبار منتشر شده در وب سایت رسمی وردپرس انتظار می رود این نسخه به طور رسمی در تاریخ ۸ آگوست ۲۰۲۳ (۱۷ مرداد ۱۴۰۲) منتشر شود. ما این نسخه را نصب کردیم و مورد بررسی قرار دادیم، در این مقاله با آموزش وردپرس همراه باشید.

وردپرس 6.3 بتا ۴

توجه داشته باشید که می توانید این نسخه را از وب سایت رسمی وردپرس یا اینجا دریافت کنید. همچنین می توانید با استفاده از افزونه وردپرس بتا نیز این نسخه را امتحان کنید. اما ما پیشنهاد میکنیم چون این نسخه بتا است آن را روی وب سایت خود امتحان نکنید و این نسخه را در رایانه شخصی خود به صورت لوکال هاست امتحان کنید. در ادامه برخی از ویژگی های این نسخه را به اختصار بیان می کنیم:

 • بهبود ویرایشگر (گوتنبرگ فاز ۲) در وردپرس ۶.۳
 • بخش ناوبری جدید در ویرایشگر سایت
 • ویرایش سریع صفحه ها
 • مدیریت پترن ها (الگو ها) در ویرایشگر سایت
 • پیش نمایش بلوک تم ها در ویرایشگر سایت
 • ابزار فرمان جدید در وردپرس ۶.۳
 • اصلاحات سبک برای بازگرداندن آسان تغییرات
 • توسعه های مربوط به ویرایشگر بلوک
 • بهبود کنترل روی padding و margin
 • فوت نوت ها و بلوک جزئیات
 • مدیریت بهتر تصاویر
 • مدیریت لینک ها
 • پشتیبانی از رنگ و طرح بندی برای بلوک
 • سایر موارد تغییر یافته

تغییر استایل نصب وردپرس

اولین چیزی که در هنگام نصب این نسخه از وردپرس به چشممان خورد تغییر استایل نصب بود. که تجربه ی بهتری را به کاربر می دهد.

تغییر استایل نصب وردپرس

بهبود ویرایشگر (گوتنبرگ) در وردپرس 6.3

ویرایشگر در وردپرس از نسخه بتا در وردپرس 6.2 خارج شد و در نسخه 6.3 با چندین ویژگی جدید برای بهبود تجربه کاربری همراه خواهد بود.

ناوبری جدید در ویرایشگر سایت

در وردپرس 6.2 یک ویرایشگر جدید اضافه شده بود. این ویرایشگر به کاربران این امکان را می داد که الگو یا قسمت قالب موردنظر خود را برای ویرایش انتخاب کنند. وردپرس 6.3 بهبود هایی را برای این ناوبری به همراه دارد و به کاربران این امکان را می دهد که نه تنها قسمت هایی از قالب بلکه صفحه ها، استایل ها، الگو ها و منوی ناوبری را انتخاب نمایند.

ناوبری جدید در ویرایشگر سایت

مدیریت الگو ها (پترن ها) در ویرایشگر سایت

وردپرس 6.3 روش جدیدی را برای مدیریت الگوها معرفی خواهد کرد. شما می توانید تمام الگوهای خود را در ویرایشگر سایت مشاهده نمایید.

مدیریت الگو ها (پترن ها) در ویرایشگر سایت

با کلیک برروی «الگوها» الگو های موجود در سایت شما در بخش های طبقه بندی شده نشان داده می شود. این ها شامل تمام الگو هایی هستند که شما می توانید از آن ها استفاده نمایید.
در هر زمان می‌توانید روی دکمه «+» در منوی الگوها کلیک کنید تا یک الگوی جدید ایجاد شود

مدیریت الگو ها (پترن ها) در ویرایشگر سایت

همچنین می‌توانید با کلیک بر روی «Manage all of my patterns» در نوار کناری، الگوهای سفارشی خود را مدیریت کنید. این به شما امکان می‌دهد الگوهای سفارشی و بلوک‌های قابل استفاده مجدد خود را ویرایش و مدیریت کنید.

مدیریت الگو ها (پترن ها) در ویرایشگر سایت

ویرایش سریع صفحه ها

ویرایشگر سایت اکنون به شما این امکان را می‌ دهد که به راحتی «صفحه ها» را از منوی ناوبری ویرایشگر انتخاب کنید.

ویرایش سریع صفحه ها

با کلیک برروی آن صفحه های که به تازگی ویرایش کرده اید را به شما نشان می دهد و شما می توانید به سرعت ویرایش صفحه ای که روی آن کار می کردید را انجام دهید.

همچنین می توانید روی دکمه «+» در منوی پیمایش کلیک کرده تا به سرعت یک صفحه جدید ایجاد کنید و بلافاصله آن را در ویرایشگر سایت ویرایش کنید.

ویرایش سریع صفحه ها

پیش نمایش بلوک تم‌ها در ویرایشگر سایت

هنگام نصب تم‌های کلاسیک، می‌توانید پیش‌نمایش آن‌ها را بدون فعال‌سازی در سایت خود مشاهده کنید. این امر به شما امکان می‌دهد بدون تغییر سایت زنده خود، یک تم وردپرس را پیش نمایش کنید. وردپرس ۶.۳ همچنین به کاربران امکان پیشنمایش مضامین بلوک را در ویرایشگر می‌دهد. این امر به کاربران کمک می‌کند تا قبل از فعال کردن یک تغییر در سایت‌های خود، آن را آزمایش کنند.

پیش نمایش بلوک تم‌ها در ویرایشگر سایت

توجه: این یک ویژگی آزمایشی است که در طول آزمایش بتا در سایت‌های آزمایشی ما ممکن است به خوبی کار نکند.

اصلاحات سبک برای بازگرداندن آسان تغییرات

وردپرس خنثی کردن تغییرات در پست‌ها و صفحات را با استفاده از قابلیتی به نام Revisions بسیار آسان کرده است. همین ویژگی یکسان برای سبک‌های ویرایشگر سایت در دسترس خواهد بود. به شما این امکان را می‌دهد که تغییراتی را که در شیوه نامه (style) تم خود ایجاد کرده‌اید ببینید و در صورت نیاز آنها را لغو کنید.

به سادگی سی اس اس یا بلوکی را که می‌خواهید در پنل Styles ویرایش کنید، انتخاب کنید. روی دکمه “Revisions” کلیک کرده و سپس “Revision history” را انتخاب کنید.

اصلاحات سبک برای بازگرداندن آسان تغییرات

با این کار تمام تغییرات ایجاد شده در سی اس اس آیتم انتخاب شده به شما نشان داده می‌شود. سپس می‌توانید بین نسخه‌های مختلف جابه‌جا شوید و روی دکمه «اجرا» کلیک کنید تا تغییر را لغو کرده و به حالت قبلی بازگردید.

ابزار فرمان جدید در وردپرس 6.3

وردپرس 6.3 نیز ابزار دستوری جدید را معرفی خواهد کرد. این ابزار به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از صفحه کلید اقدامات را به سرعت انجام دهند.

ابزار فرمان جدید در وردپرس 6.3

کافی است کلیدهای CTRL + K یا Command + K را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار ابزار فرمان ظاهر می‌شود، جایی که می‌توانید به سادگی شروع به تایپ برای جستجو کنید. سپس الگوهای منطبق، قطعات قالب، الگوها، بلوک‌ها، پست‌ها و صفحات و موارد دیگر را به شما نشان می‌دهد. انتخاب یک مورد از نتایج، آن را در ویرایشگر سایت باز می‌کند.

توسعه‌ های مربوط به ویرایشگر بلوک در وردپرس 6.3

وردپرس ۶.۳ همچنین چندین ویژگی و پیشرفت جدید را برای ویرایشگر بلوک به ارمغان می آورد.

فوت‌ نوت ها و بلوک جزئیات در وردپرس 6.3

وردپرس 6.3 با دو بلوک جدید به نام‌های پانوشت و جزئیات عرضه می‌شود.

بلوک پاورقی:

قبلا، ویرایشگر بلوک راه آسانی برای افزودن پاورقی (فوتر) به یک پست نداشت. کاربران مجبور بودند فوتر ایجاد کنند یا از یک افزونه جانبی کمک بگیرند. با وردپرس ۶.۳ کاربران می‌توانند به سادگی با استفاده از منوی سه نقطه در نوار ابزار، گزینه «پاورقی» را انتخاب کنند.

بلوک پاورقی در وردپرس 6.3

بلوک جزئیات

آیا تا به حال به دنبال راهی بوده‌اید که کاربران بر روی متنی کلیک کنند تا اطلاعات بیشتری را نشان دهند؟ بلوک جزئیات به شما این امکان را می‌دهد که این کار را انجام دهید. به سادگی بلوک Details را اضافه کرده و متنی را ارائه دهید که برای کاربران قابل مشاهده باشد.

بلوک جزئیات در وردپرس 6.3

در زیر آن، می‌توانید محتوایی را که می‌خواهید در بلوک مخفی پنهان کنید، اضافه کنید. این محتوا می‌تواند متن، تصویر، رسانه و موارد دیگر باشد.

بهبود کنترل روی Padding و Margin

وردپرس 6.3 همچنین کنترل‌های padding و margin بهبود یافته را معرفی کرده است. قبلاً، اگر کنترل‌های padding و margin را جدا می‌کردید، فضای زیادی در ستون سمت راست اشغال می‌کردند. در وردپرس 6.3، کنترل‌های padding و margin فشرده‌تر و آسان‌تر برای استفاده موجود هستند.

بهبود کنترل روی Padding و Margin در وردپرس 6.3

مدیریت بهتر تصاویر

وردپرس 6.3 به کاربران این امکان را می‌دهد که نسبت تصویر را انتخاب کنند. این امر به کاربران این امکان را می‌دهد تا با حفظ نسبت تصویر، به راحتی اندازه تصویر را انتخاب کنند. این مسئله تضمین می‌کند که تصاویر در همه اندازه‌ها خوب به نظر برسد.

مدیریت بهتر تصاویر در وردپرس 6.3

پشتیبانی از رنگ و طرح بندی برای بلوک

ویرایشگر بلوک بهبودهایی در وردپرس 6.3 دریافت خواهد کرد. کاربران اکنون می‌توانند گزینه‌های طرح بندی آن را مانند بلوک گروه انتخاب کنند.

پشتیبانی از رنگ و طرح بندی برای بلوک در وردپرس 6.3

مدیریت لینک ها در وردپرس 6.3

بخش مدیریت لینک‌ها ابزاری است که توسط ویرایشگر بلوک برای افزودن پیوندها استفاده می‌شود. وردپرس ۶.۳ تنظیماتی را برای بهبود بیشتر انجام می‌دهد.

سایر موارد تغییر یافته در وردپرس 6.3

همچنین تغییرات زیادی در وردپرس ۶.۳ برای توسعه دهندگان وجود دارد. در ادامه برخی از ویژگی‌های جدیدی که در به روز رسانی خواهید یافت را بیان خواهیم کرد:

ایموجی لودر بهبود یافته برای کاهش زمان صرف شده برای بارگیری اسکریپت ایموجی.

پشتیبانی Defer and async اضافه شده به WP Scripts API.

پرش از lazy load برای تصاویر خارج از حلقه در تم‌های کلاسیک.

برای به‌روزرسانی‌های ناموفق افزونه و طرح زمینه

get_posts() و get_pages() را ادغام شده

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره ها

50%
آموزش مقدماتی وردپرس
تومان
150,000
300,000

جستجو کنید ...

تبلیغات