وردپرس چیست؟

وردپرس چیست؟

خواندن این مطلب

2 دقیقه

زمان میبرد!

وردپرس چیست؟

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا یا به اختصار (CMS) است که با کمک آن میتوانید انواع وب سایت ازجمله فروشگاهی ، خبری ، شرکتی ، شخصی و … را ایجاد نمایید.

چرا وردپرس؟

  1. کاملا رایگان و متن باز است
  2. به صورت مداوم بروز می شود
  3. حدود 30 درصد وب سایت ها با وردپرس راه اندازی میشود
  4. تنوع قالب و افزونه های وردپرسی
  5. امنیت
  6. و…

تاریخچه وردپرس

مت مولنوگ توسعه دهنده اصلی وردپرس است و در تاریخ 27 می 2003 (6 خرداد 1382) آن را به صورت رسمی عرضه کرد. نرم افزاری که در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ نویسی بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار میداد اما حالا با گذشت چند سال از انتشار آن و تغییرات مختلفی که در آن ایجاد شده شما قادر خواهید بود با استفاده از وردپرس علاوه بر ایجاد وبلاگ با استفاده از قالب ها و افزونه های وردپرسی تقریبا هرنوع وب سایتی را با آن ایجاد نمایید.

آیا وردپرس امن است؟

وردپرس از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. اما به دلیل اینکه امنیت یک مسئله نسبی است و هیچ وقت صد در صد نخواهد بود، وردپرس هر روز مشکلات وردپرس را بررسی می‌کند و در به روز رسانی‌ها رفع می‌کند. علاوه بر تیم وردپرس، برنامه‌نویس‌های زیادی در جهان هستند که روی امنیت وردپرس کار می‌کنند. علاوه بر اینکه وردپرس به خودی خود تا حد زیادی ایمن است، افزونه‌هایی برای ایمن تر کردن سایت نیز وجود دارد تا سایت خود را امن تر کنید. اولین قدم برای افزایش امنیت وردپرس، تغییر آدرس ورود به پنل مدیریت آن می‌باشد.

آیا واقعا باید به وردپرس اطمینان کنم؟

اگر هنوز هم نسبت به استفاده از وردپرس مردد هستید و یا اینکه هنوز قانع نشده اید می توانید یک سری به وب سایت هایی که با وردپرس راه اندازی شده اند بزنید. به طور مثال وب سایت دیجیاتو ، دیجیکالا مگ ، میهن دانلود و برخی از وب سایت های سازمان های دولتی و … با استفاده از وردپرس راه اندازی شده اند. تا به امروز میتوان گفت میلیون ها سایت از وردپرس استفاده می کنند ، همین موضوع باعث شده تا آن را به محبوب ترین نرم افزار وبلاگ نویسی تبدیل کند.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره ها

50%
آموزش مقدماتی وردپرس
تومان
150,000
300,000

جستجو کنید ...

تبلیغات