چرا به روز بودن افزونه های وردپرس مهم است؟

چرا به روز بودن افزونه های وردپرس مهم است؟

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

چرا به روز بودن افزونه های وردپرس مهم است؟

چرا به روز بودن افزونه های وردپرس مهم است؟ در این مقاله میخواهیم به بیان این موضوع بپردازیم. همیشه گفته می شود که از جدیدترین نسخه افزونه ها استفاده کنیم و همیشه زمان ارائه آخرین نسخه افزونه را بررسی کنیم. چرا این نکات مهم هستند؟ در این مقاله با آموزش وردپرس همراه باشید.

شاید همیشه این جلمه را شنیده باشید:

باید همیشه از آخرین نسخه افزونه استفاده کنید و در هنگام نصب افزونه نیز به زمان ارائه آخرین نسخه دقت کنید.

ولی دلیل آن را ندانید. دلیل اصلی امنیت است. گاهی ممکن است افزونه یک راه نفوذ به سایت شما باشد و پس از شناسایی آن راه، طراح افزونه یک بروزرسانی منتشر می کند و این مورد را برطرف می کند. پس شما به عنوان مدیر سایت نیز باید جلوی این نقص امنیتی را بگیرید و افزونه خود را بروز نمایید.

دلیل دیگر آن وجود باگ است. گاهی ممکن است افزونه دارای باگ باشد و پس از نصب برای سایت ایرادی را به وجود آورد یا عملکرد صحیح سایت را مختل کند. پس از شناسایی این مسئله طراح افزونه برای آن آپدیت ارائه می دهد و مشکل را برطرف میکند پس باید همیشه از آخرین نسخه افزونه استفاده کرد. البته به این نکته هم باید توجه داشت که در برخی موارد نسخه جدید افزونه ممکن است دارای باگ باشد پس باید حتما قبل از بروزرسانی افزونه آن را در لوکال هاست تست کرد. و یا از وب سایت بک آپ گرفت و سپس بروزرسانی را انجام داد تا در صورت بروز مشکل امکان برگرداندن سایت وجود داشته باشد.

با توجه به نکات گفته شده باید چگونگی بررسی به روز بودن افزونه و زمان ارائه آخرین نسخه افزونه را مورد بررسی قرار داد.

elementor

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید زمان ارائه آخرین نسخه این افزونه 5 روز پیش بوده است و همچنین این افزونه برروی وردپرس 6.1.1 تست شده و بدون مشکل بوده است.

همچنین می توانید بخش نظرات افزونه را بررسی نمایید و همچنین به صفحه پشتیبانی افزونه نیز سر بزنید. تصاویر این بخش ها را در ادامه می توانید مشاهده نمایید.

review

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید نظرات افراد قابل مشاهده و بررسی می باشد.

elementor

در این بخش می توانید تغییرات افزونه را مشاهده نمایید.

elementor

در بخش فوق نیز می توانید تاپیک ها و سوالات مطرح شده را مشاهده نمایید.

نتیجه گیری

با توجه به نکاتی که گفته شد باید همیشه افزونه های خود را بروز نگه داشت و از افزونه های بروز شده استفاده کرد و تا جایی که امکان دارد از نصب افزونه های قدیمی اجتناب کرد. ولی در بعضی مواقع ناچار به استفاده از افزونه های قدیمی هستیم ولی باید این نکته را هم مورد توجه قرار دهیم که این کار ممکن است سبب کاهش امنیت وب سایت ما شده و یا باعث ایجاد اختلال در سایر افزونه ها شود. پس حتما باید قبل از نصب آن را در لوکال هاست تست کرد. همچنین در صورتیکه طراح افزونه معروف و محبوب باشد می توانید به وی ایمیل زده و سوال کنید که آیا برنامه ای برای بروزرسانی افزونه دارد یا خیر. درصورتیکه سوال یا نظری دارید خوشحال می شویم آن را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا به آن پاسخ دهیم.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره ها

50%
آموزش مقدماتی وردپرس
تومان
150,000
300,000

جستجو کنید ...

تبلیغات