سئو تصاویر در وردپرس

سئو تصاویر در وردپرس

خواندن این مطلب

3 دقیقه

زمان میبرد!

سئو تصاویر در وردپرس

در مقاله قبل به سئو وردپرس پرداختیم، در این مقاله به شیوه های سئو تصاویر در وردپرس می پردازیم.

سئو تصاویر یکی از موارد پر اهمیت برای رتبه سایت در گوگل است، و تاثیر مستقیم در زمان بارگذاری سایت شما دارد. همچنین به دلیل کیفیت اینترنت در ایران بهتر است تصاویر وب سایتمان را سئو کنیم.

سئو تصاویر به صورت دستی

یکی از راه های سئو تصاویر در وردپرس انجام این کار به صورت دستی است. مراحل انجام سئو تصاویر عبارتند از:

  • سعی کنید سایز تصویری که در وردپرس آپلود میکنید دقیقا سایزی باشد که در سایت شما نمایش داده می شود و از آپلود تصاویر با ریزولیشن بالا پرهیز کنید. (مگر در موارد نیاز)
  • پس از تصحیح ریزولیشن تصویر نیاز است که حجم تصویر هم تا حد امکان کاهش یابد برای این منظور درصورتیکه پسوند فایل شما jpg و png است می توانید از وب سایت tinypng کمک بگیرید.
  • پس از کاهش حجم تصویر سعی کنید نام مناسب برای عکس خود انتخاب نمایید.
  • پس از انتخاب نام مناسب و آپلود تصویر در وردپرس حتما برای تصویر متن جایگزین (alt) وارد نمایید. (این کار باعث تشخیص تصویر سایت شما توسط گوگل می شود.)

سئو تصاویر با کمک افزونه

در صورتیکه سئو تصاویر به صورت دستی برای شما سخت است میتوانید از افزونه های مختلف برای سئو و بهینه سازی تصاویر استفاده نمایید. برخی از این افزونه ها را در ادامه معرفی می کنیم.

در صورتیکه از افزونه یواست سئو (yoast seo) که قبلا معرفی کردیم استفاده کنید، امکان درج متن جایگزین برای تصویر (alt) به شما می دهد در غیر اینصورت باید از افزونه Seo Friendly Images برای این منظور استفاده نمایید.

افزونه wp smush

این افزونه به صورت خودکار حجم تصاویری که در وردپرس آپلود می کنید را کاهش می دهد. همچنین سایز تصاویر را نیز با سایزی که تصویر در سایت نمایش داده می شود هماهنگ میکند.

این افزونه تصاویر سایت را به webp تبدیل میکند که سبب افزایش سرعت بارگذاری سایت شما می شود. (البته این ویژگی به صورت آزمایشی به افزونه اضافه شده و هنوز نهایی نشده است.)

این افزونه برای بهینه سازی تصاویر از منابع هاست یا سرور شما استفاده می کند.

افزونه کش لایت اسپید

در صورتیکه از افزونه کش لایت اسپید استفاده می کنید نیازی به نصب افزونه اضافه ندارید، این افزونه قابلیت کاهش حجم تصویر و همچنین تنظیم سایز تصاویر را دارد. همچنین قابلیت تبدیل تصاویر سایت به webp را دارد، همچنین چون تصاویر webp با مرورگر های سافاری سازگاری ندارد این افزونه به صورت خودکار در مرورگر سافاری تصاویر را با پسوند jpg و png نمایش می دهد تا مشکلی در نمایش تصاویر در وب سایت شما وجود نداشته باشد.

همچنین این افزونه از منابع هاست یا سرور شما برای بهینه سازی تصاویر وب سایتتان استفاده نمی کند.

نتیجه گیری

ما توصیه می کنیم تصاویر وب سایتتان را خودتان سئو کنید و از افزونه های جانبی برای این منظور استفاده نکنید. البته حتما از افزونه یواست سئو (yoast seo) برای سئو سایت وردپرسی خود استفاده کنید. همچنین در صورتیکه وب سرور هاست یا سرور شما لایت اسپید است از افزونه کش لایت اسپید استفاده کنید زیرا این افزونه برای سئو تصاویر از منابع هاست یا سرور شما استفاده نمیکند.

در صورتیکه هاست یا سرور پرقدرت دارید و استفاده از منابع هاست یا سرور شما برایتان اهمیت ندارد و یا سئو تصاویر سایتتان برایتان سخت و زمانبر است می توانید از افزونه های مختلف برای سئو تصاویر سایتتان استفاده نمایید.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره ها

50%
آموزش مقدماتی وردپرس
تومان
150,000
300,000

جستجو کنید ...

تبلیغات