معرفی راهکار های سئو وردپرس

معرفی راهکار های سئو وردپرس

خواندن این مطلب

2 دقیقه

زمان میبرد!

معرفی راهکار های سئو وردپرس

سئو ( بهینه سازی موتور جستجو ) به مجموعه روش هایی گفته می شود که به بهبود دیده شدن وب سایت شما در نتایج جستجو کمک می کند.

سئو چیست؟

به فعالیت های طراحان و مدیران وب سایت جهت بهبود دیده شدن وب سایتشان در نتایج جستجو موتور های جستجو سئو می گویند.

تاریخچه سئو

از اواسط دهه 1990 میلادی (1369 شمسی) که نخستین موتور های جستجو اقدام به فهرست کردن وب سایت ها کردند ، مدیران وب سایت ها و تولیدکنندگان محتوا شروع به بهینه سازی وب سایت ها برای موتور های جستجو نمودند.

افزونه های بهینه سازی تصاویر وردپرس

یکی از روش ها برای بهبود سئو بهینه سازی تصاویر وب سایت است. برای بهینه سازی تصاویر وردپرس چند راه وجود دارد.

  1. استفاده ازنرم افزار فتوشاپ برای بهینه سازی و کاهش حجم تصاویر
  2. استفاده از نرم افزار های آنلاین برای بهینه سازی تصاویر (مانند وب سایت tinypng)
  3. استفاده از افزونه های وردپرس (مانند افزونه wp-smush و Imagify)

سئو محتوا وردپرس

معروفترین افزونه برای سئو محتوای وردپرس افزونه یواست سئو(Yoast SEO) است. این افزونه در دو نسخه رایگان و حرفه ای (پریمیوم) عرضه می شود. نصب این افزونه بسیار آسان است و شما میتوانید به راحتی از آن برای بهبود سئو وب سایت وردپرسی خود استفاده کنید.

بهبود سرعت بارگذاری صفحات وردپرس

برای بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب سایت وردپرسی خود می توانید از افزونه های wp-rocket و
Autoptimize و WP-Optimize استفاده نمایید. لازم به ذکر است که افزونه wp-rocket (موشک وردپرس) یک افزونه حرفه ای (پریمیوم) است و شما باید جهت استفاده آنرا خریداری نمایید.

این افزونه ها به فشرده سازی و بهینه سازی فایل های جاوااسکریپت و CSS وب سایت شما میپردازند و تعداد درخواست های وب سایت شما به هاست یا سرور وب سایتتان را کاهش می دهند و سبب افزایش سرعت بارگذاری وب سایت شما میشوند. البته ممکن است گاهی با برخی از قالب ها تداخل پیدا کند که بهتر است پس از فعال سازی این افزونه ها وب سایت خود را تست کنید و درصورت بروز مشکل از فشرده سازی فایل های css و جاوااسکریپت قالب خود خودداری کنید.

اگر هاست یا سرور شما از وب سرور لایت اسپید استفاده میکند بهتر از جهت بهبود سایتتان از افزونه رایگان LiteSpeed Cache استفاده نمایید.

نتیجه گیری

سئو در وردپرس بسیار آسان است و شما میتوانید با استفاده از روش ها و افزونه های معرفی شده وب سایت وردپرس خود را بهینه کنید.

همچنین به این نکته نیز توجه فرمایید که هیچ وقت از افزونه ها با کارایی یکسان به صورت همزمان در وردپرس استفاده نکنید و برای هر منظور فقط از یک افزونه استفاده نمایید.

درباره نویسندهنظرات کاربراندیدگاهتان را بنویسید

مطالب مرتبطدسته بندی مطالب

جدیدترین دوره ها

50%
آموزش مقدماتی وردپرس
تومان
150,000
300,000

جستجو کنید ...

تبلیغات